EN

Şirketimizin kurucusu Sn. Ali Arif SOYLU, 1990 yılında jeneratör sektörüne adım atmıştır. Satış ve pazarlama birimlerinde görev aldıktan 6 yıl sonra Türkiye’nin en büyük yerli jeneratör üreticisi olan Teksan Jeneratör firmasının kuruluşunda rol almış ve yönetiminde bulunmuştur.

Bu tarihten sonra Teksan Jeneratör ile ortaklık kurmuş, Ankara merkezli olarak İç Anadolu Bölgesi’nde faaliyet gösteren Teksan Anadolu Jeneratör A.Ş. şirketinde Genel Müdürlük görevini de üstlenmiştir.

2010 yılında Teksan Jeneratör yurtiçi satış ve servis organizasyonunu birleştirme kararı almış, sonrasında Sn. Ali Arif SOYLU bu organizasyonda da Genel Müdürlük görevini üstlenmiştir. Görevi esnasında 2010 yılında kiralama iş koluna giriş ile ilgili adımları atmış ve ilgili organizasyon yapısını kurmuştur. Ülkemizdeki sektörlerin kiralama iş koluna yabancı olduğu bu dönemde potansiyeli fark ederek markalaşma yolunda ilk adımı Taxi Generator markasını yaratarak atmıştır. Enerji kiralamanın pazara tanıtılması faaliyetlerine başlanmış, bu çerçevede Türkiye'de pek çok firmaya dokunulmuştur.

Yurtdışındaki örneklerden de gördüğümüz üzere uzun zamandır enerji kiralama ana bir iş kolu olarak çok büyük pazar değerlerine ulaşmıştır. Türkiye’de de enerji kiralama pazarının büyüme potansiyeli ve kurumsal bir marka çatısı altında yapılması gereksinimi ile yeni bir yola çıkmak için adımlar atılmıştır.

2017 yılında Türkiye’de bir ilk olarak, kiralamayı ana odağına alan ve kurumsal olarak bunu gerçekleştirmeyi hedefleyen AS Global Power markası yaratılmıştır. AS Global Power ana iş kolu olan enerji kiralamanın yanında teknik servis ve 2.el faaliyetlerini de hizmet portföyüne almıştır. Kiralama parkurunda jeneratör seti, aydınlatma kulesi, yakıt tankı, güç transfer panosu, güç dağıtım panosu ekipmanları ile hizmete başlamıştır.

AS Global Power faaliyetlerine başlaması ile birlikte Teksan Jeneratör ile bir iş birliği anlaşması yapmıştır. Kuruluşundan bir sene sonra Ankara Bölge Müdürlüğü’nü kurarak organizasyon yapısını büyütmüştür.

2019 yılında kiralama parkuruna yük bankası ve kablo ekleyerek mevcut filosunda ekipman çeşitliliğini arttırmıştır. Daima gelişmeyi hedefleyen yapısı ile ilk ihracatını da 2020 yılında yapan firmamız parkur büyüklüğünü de 2 katına çıkarmıştır. Firmamız 2021 yılında kurumsal yapısını güçlendirmek için sunduğu hizmetlerin kalitesini tescilleyerek ISO9001, ISO10002, ISO45001 kalite belgelerinin yanı sıra TS 12650 hizmet yeterlilik belgesine sahip olmuştur. Aynı zamanda ekipman parkur büyüklüğü olarak Türkiye’deki ilk 3 arasına girmiştir. Türkiye’de sektörünün ilk ve en genç markası olan AS Global Power çeyrek asırlık tecrübeyi bünyesinde bulundururken kurumsal ve dinamik yapısı ile hizmet vermeye devam etmektedir. Hizmetlerini güçlü teknik altyapısı, verimli ve kaliteli ekipmanlar ile müşteri memnuniyetini önceleyen kurum kültürüne sahip çalışanları ile sürdürmektedir.

TARİHÇE

JENERATÖR SEKTÖRÜNE GİRİŞ

1990

TEKSAN İŞBİRLİĞİNİN BAŞLAMASI

1996

TEKSAN KİRALAMA ORGANİZASYONUNUN KURULMASI


TAXI MARKASININ YARATILMASI


2010

KURULUŞ

2017

ANKARA BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ AÇILIŞ

2018

EKİPMAN PORTFÖYÜNE
YÜK BANKASI VE KABLO
EKLENMESİ

2019

İLK İHRACATIN YAPILMASI


EKİPMAN PARKUR BÜYÜKLÜĞÜNÜN
2 KATINA ÇIKARILMASI

2020

ISO 9001 – ISO 10002 – 450001
TS 12650
BELGELERİNİN ALINMASI

2021

EKİPMAN PORTFÖYÜNE YAKIT TANKI EKLENMESİ


İHRACAT REKORUNUN KIRILMASI

2022

CERTIFICATES

ISO 9001:2015

Kalite Yönetim Sistemi

ISO 45001:2018

İş Sağlığı & Güvenlik Yönetim Sistemi

ISO 10002:2018

Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi

TS-12650

Hizmet Yeterlilik Belgesi